Blog

معرفی انواع سرامیک + عکس

by سرامیک و کاشی in جولای 20, 2019

معرفی انواع سرامیک

تراورتن:

در گذشته از کاشی سنگ‌های تراورتن برای ساخت معابد، حمام و مجسمه در ایتالیا استفاده می شده است. تراورتن جز دسته سنگ‌هایی است که مقاومت بسیار بالایی دارد از این رو هم در نمای خارجی ساختمان و هم در فضای داخلی از آن استفاده می‌شود.

تراورتن نوعی سنگ آهک سفید است که به عنوان یکی از سنگ‌های طبیعی متخلخل امروزه در صنعت معماری و دکوراسیون داخلی کاربرد بسیاری دارد.

سرامیک:

مواد اولیه کاشی‌های سرامیکی، خاک رس است که بعد از قالب‌گیری به صورت سرامیک در می آید. سرامیک میزان ناخالصی کمتر و مقاومت بالاتری نسبت به کاشی چینی دارد .

امروزه سرامیک کاربرد بسیاری در فضای داخلی منازل برای پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی دارد.

سنگ مرمر:

سنگ مرمر ‌دوام بسیار بالایی دارد و یک گزینه ایده‌آل برای کفپوش اتاق‌ها است. این سنگ در دسته بندی انواع کاشی و سرامیک کف قرار دارد. سنگ مرمر علاوه بر زیبایی خاص و همه پسندی که  دارد بسیار گرانقیمت نیزاست.

چوب فاکس:

چوب فاکس این نوع سرامیک طرحی کامل شبیه به چوب دارد و دوام بسیار بالایی دارد و می‌تواند جایگزین عالی برای پارکت باشد. امکان نگهداری از این سرامیک بسیار ساده است.

 

موزاییک:

موزاییک جز کاشی های بسیار محبوب است. موزاییک را هم در کف ساختمان استفاده می کنند و هم برای پوشاندن دیوار و نمای تزیینی کار استفاده می کنند. . به طور مثال برای بخشی از پوشش دیوار حمام و یا فضای بین کابینت‌ و کانتر در آشپزخانه نیز کاربرد دارد.

برای انتخاب کاشی و سرامیک چه نکاتی را باید در نظر داشت:

جنس کاشی و سرامیک:

میزان سختی کاشی و یا سرامیک یکی از مهمترین ویژگی‌هایی است که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. کاشی و سرامیک ها در دسته بندی سنگ ها قرار می گیرند و سنگ ها درجه سختی متفاوتی دارند که بنا به درجه سختی آنها مقاومتشان نیز تعیین می شود.

سختی سنگ ها بین 1 تا 5 تقسیم میشود که هرکدام کاربرد خاص خودشان را دارند.

ظرافت کاشی و سرامیک:

نکته مهم بعدی که در خرید و انتخاب کاشی و سرامیک باید مد نظر داشته باشید ظرافت آن است. ظرافت کاشی و سرامیک میزان رطوبت پذیری آن را مشخص می‌کند و این نکته مهم به ما کمک می کند تا بدانیم هر نوع کاشی و سرامیک را برای کدام قسمت استفاده کنیم تا امکان نفوذ آب به پوشش اصلی دیوار ممکن نباشد.

معرفی انواع سرامیک + عکس

معرفی انواع سرامیک + عکس

معرفی انواع سرامیک + عکس

معرفی انواع سرامیک + عکس

معرفی انواع سرامیک + عکس

معرفی انواع سرامیک + عکس

 

همچنین اگر شما درحوزه صنعت کاشی کاری فعالیت میکنید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه کار و محصولات شما را در سایت اضافه کنیم با قرار دادن شما در سایت، کاربران  بهتر میتوانند با شما ارتباط برقرار کنند

 

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

 

اگر در حوزه دیگری کار میکنید ما سایت در حوزه تخصصی کار شما داریم، که در آنجا قرار بگیرید در این مورد هم با ما تماس بگیرید

 

تماس با ما

One Comment

Leave a Reply